Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Rehberlik Servisi Görüşme / Danışma
Kayıt Defteri
yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
10 Eylül 2016

Rehberlik Servisi Görüşme / Danışma
Kayıt Defteri

Kategori: Belgeler

rehberlik görüşme kayıt programıPsikolojik danışma rehberlik görüşme kayıt defteri nedir, görüşme kayıt defteri nasıl oluşturulur, kayıt defterinde hangi bilgiler olmalıdır? vb. sorularınızın ve daha fazlasının cevabına ulaşmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Psikolojik danışma ve rehberlik alanında mesleğe yeni başlayan meslektaşlarımız kafalarında çok fazla soru işareti bulundurur. Çünkü alanımızla ilgili ne yapılacağını anlatan detaylı bir kılavuz kitap yoktur. Görüşme kayıt defteri yapılan görüşmelerin kaydının tutulması ve sene sonunda istatistiklerin alınmasını kolaylaştırması amacı ile hazırlanmıştır. Görüşme kayıt formuna kaydedilen bilgiler otomatik olarak diğer sayfalara aktarılmaktadır. Bilgileri forma girerken dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

1. Dosya açıldıktan sonra hemen yukarıda “seçenekler” diye bir bölüm açılır. Seçenekler kısmına tıklayıp “bu içeriği etkinleştir.” kutucuğu seçilir ve tamam denir. Bu işlemi yapmazsanız dosya üzerinde değişiklik yapamazsınız, değişiklik yapsanız dahi kaydedemezsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

2. Görüşme tarihi gün, ve yılın arasında nokta konularak belirtilmelidir. Örn: 08.03.2016
3. Dosya numarası kısmını da her yeni öğrenci için yenilemelisiniz. Örn: 2016/1, 2016/2 gibi
4. Adı-Soyadı, sınıfı, numarası, anne baba durumu gibi bilgileri de direk yazabilirsiniz. Sağ tarafta ok olan satırlarda okun üstüne tıklayınca ilgili alanlar açılacaktır. Oradan öğrenciniz için en uygununu seçebilirsiniz.
5. Veli, öğretmen, öğrenci butonunda da kiminle görüşme yaptıysanız bilgileri bu kısma girerek görüşmenizi yazabilirsiniz.
6. Bütün bilgiler girildikten sonra sağ taraftaki “tutanağı kaydet” denmelidir. Eğer tutanak kaydedilmezse bilgiler silinir. Eğer ki bir öğrenci arayacaksanız yine bu tutanaklar kısmına tıklarsanız buradan tüm öğrencilerin adını görebilirsiniz.

rehberlik görüşme kayıt programı indir

Kayıt Defterini İndir!

Rehberlik görüşme / danışma kayıt ve rapor defterini bilgisayarınıza indirebilmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayarak “hedefi farklı kaydet” veya “dosyayı kaydet” diyebilirsiniz.

Görüşme kayıt formumuzla ilgili eksiklik, geliştirilmesi gereken yerler, önerileriniz olursa ve bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz. Herkese iyi çalışmalar, kolay gelsin.

Neslihan KUTLU


Geri Dön: Rehberlik Servisi Görüşme / Danışma
Kayıt Defteri